poniedziałek, 11 listopada 2013

Patriotyzm. Czy warto być patriotą?

  Cześć, przychodzę do Was dzisiaj z kolejnym postem tematycznym. Temat, jak to u mnie nie należy do tych najprzyjemniejszych. Nie będę opowiadać o moich zainteresowaniach,ciuchach itp. Jak widzicie po tytule dzisiejszy post napiszę w formie takiej a'la rozprawki. ("takiej a'la" to bardzo dobre określenie,ponieważ nie umiem za bardzo pisać rozprawek) A, więc bez zbędnego wstępu zapraszam do czytania.
   Na początku warto było by się zastanowić czym właściwie jest patriotyzm? Według Bogusława Wolniewicza - polskiego filozofa patriotyzm to jest przywiązanie do własnej Ojczyzny, a Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć.
   W XXI wieku wielu z nas zapomina a tym pojęciu, a szkoda. Siądźmy choć raz w ten szczególny dla Polaków dzień jakim jest 11 listopada i zastanówmy się nad tym. Może wtedy niektórzy z Was odkryją w sobie patriotę. Ja jestem patriotką,ale taką oryginalną [ ;) ] nie chodzę na demonstracje i marsze. Wolę usiąść wygodnie w fotelu i patrząc w dal pomyśleć jakie to szczęście mnie spotkało,że żyję  tu i teraz - w Polsce. Mogę rozmawiać na ulicy, w sklepie po polsku, nie muszę potajemnie uczyć się polskiej historii. Z chęcią i dumą śpiewam pieśni patriotyczne.
  
  No, za bardzo to ja się nie rozpisałam. Może to i dobrze? Napiszcie w komentarzach co Wy sądzicie o patriotyzmie i czy w jakiś sposób obchodzicie Święto Narodowe?

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny blog!
  Świetny wpis! :)
  Obserwuję i liczę na rewanż :)
  http://wika-wikkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawy post :)
  obserwuję i liczę na to samo :)
  ZAPRASZAM DO MNIE - OBSERWUJESZ = OBSERWUJĘ ! :)
  mojmalyswiat233.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że warto być patriotą !! ^^ Ciekawy post. Pozdrawiam

  Obserwuję ;)

  ohm-smile.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy post ;)
  Obserwujemy? http://vivite-momentum.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. według mnie warto :) niestety, teraz ludzie co raz bardziej o tym zapominają

  slodkieslodkieczary.blogspot.com Obserwujemy?
  https://www.facebook.com/pages/S%C5%82odkies%C5%82odkieczary/508516302558214?fref=ts Jak Ci się spodoba, polajkuj, to dla mnie bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń

- nie bawię się w "obserwacje za obserwację". Jeśli podoba Ci się mój blog dodaj się do czytelników
- każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania
- Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i każdy z osobna ;)